![A Milli Kadın Voleybol Takımı, ABD’ye mağlup oldu](https://detaygazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2023/06/a-milli-kadin-voleybol-takimi-abdye-maglup-oldu.jpg)
Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Milletler Ligi’nde A Milli Kadın Voleybol Takımı, ABD ile karşı karşıya geldi. Başantrenör Daniele Santarelli yönetimindeki milli takım, ilk sette istediği performansı sergileyemedi ve rakip oyuncuların etkili oyunuyla 25-22 mağlup oldu.Ancak “Filenin Sultanları”, taraftarların da desteğiyle oyunda dengeyi kurdu. İkinci seti çekişmeli bir şekilde geçiren Türkiye, son anlarda istediği oyunu sergileyemeyince 25-22 kaybederek 2-0 geriye düştü. Üçüncü sette etkili bir oyun ortaya koyan milli takım, 25-22’lik skorla seti kazanarak durumu 2-1’e getirdi.Dördüncü sette ise Ebrar Karakurt ve Vargas’ın üst üste attığı sayılarla öne geçen Türkiye, 25-11’lik skorla seti kazanarak durumu 2-2’ye getirdi. Ancak son sette rakibin etkili oyununa karşılık veremeyen Türkiye, seti 15-9 ve maçı da 3-2 kaybetti.Karşılaşmaya yoğun ilgi gösteren seyirciler, müsabaka boyunca “Filenin Sultanları”na tam destek verdi. Ayrıca, karşılaşmayı ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake de izledi.