![A Milli Takım’ın aday kadrosu belli oldu](https://detaygazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2023/06/a-milli-takimin-aday-kadrosu-belli-oldu.jpg)
2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde A Milli Takım, üçüncü ve dördüncü maçlarına çıkmak üzere hazırlıklarını sürdürüyor. Milliler, 16 Haziran Cuma akşamı saat 21.45’te Letonya ile deplasmanda karşılaşacak. Ardından bir diğer müsabakada ise 19 Haziran Pazartesi akşamı saat 21.45’te Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda Galler’i konuk edecek.
Elemelere 1 galibiyet ve 1 mağlubiyetle başladık
Elemelere 1 galibiyet ve 1 mağlubiyetle başlayan A Milli Takım, ilk maçta Ermenistan’ı deplasmanda Orkun Kökçü ve Kerem Aktürkoğlu’nun golleriyle 2-1 mağlup etmişti. Ancak ikinci maçta Bursa’da Hırvatistan’a 2-0 yenilerek önemli bir mağlubiyet almıştı.Bu kritik maçlar öncesinde, teknik direktör Stefan Kuntz tarafından aday kadro belirlendi. Kadroya şu isimler davet edildi:
İşte teknik direktör Stefan Kuntz tarafından kadroya davet edilen isimler:
Kaleciler: Mert Günok, Muhammed Şengezer, Uğurcan ÇakırSavunma: Zeki Çelik, Abdülkerim Bardakcı, Cenk Özkacar, Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, Ozan Kabak, Samet Akaydin, Eren Elmalı, Ferdi KadıoğluOrta saha: Hakan Çalhanoğlu, İsmail Yüksek, Orkun Kökçü, Salih Özcan, Salih Uçan, Cengiz Ünder, Kenan Karaman, Arda Güler, Barış Alper Yılmaz, İrfan Can Kahveci, Kerem AktürkoğluForvet: Umut Nayir, Umut BozokMilli Takım, bu kadro ile Letonya ve Galler maçlarına çıkarak elemelerdeki performansını artırmayı hedefliyor. Takımın başarılı olması ve önemli puanlar alması, Avrupa Şampiyonası’na katılım şansını güçlendirecektir. Taraftarlar da milli takımın bu önemli maçlarında başarılar diliyor ve desteklerini göstermeye hazırlanıyor.