![İyi Parti Bursa Milletvekili Yüksel Selçuk Türkoğlu Meclis’te Yemin Ediyor; TBMM’de 28. Dönem Başladı](https://detaygazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2023/06/iyi-parti-bursa-milletvekili-yuksel-selcuk-turkoglu-mecliste-yemin-ediyor-tbmmde-28-donem-basladi.jpg)
Özgür Can / GazeteAbcYeni dönemin başlamasıyla birlikte Türkiye’de gerçekleştirilen genel seçimlerde seçilen milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelerek yemin etmektedir. Bu kapsamda İyi Parti Bursa Milletvekili Yüksel Selçuk Türkoğlu, Meclis Genel Kurulu’nda gerçekleşen törende yemin ederek milletvekili olarak görevine başladı.Yemin töreninde Türkoğlu, ”Cumhuriyet’in varlığı ve bağımsızlığını vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma. hukukun üstünlüğüne demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma, toplumun huzur ve refahı, milli dayan. ve adalet anlayışı içerisinde herkesi insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve anayasaya sadakatten ayrılmayacağıma. büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim” dedi.İyi Parti Bursa Milletvekili Yüksel Selçuk Türkoğlu‘nun Meclis’te yemin etmesi, İyi Parti’nin Bursa siyasetinde yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülmektedir.