![MUDANYA BELEDİYESİ’NDEN AKADEMİK ODALARLA DEPREME KARŞI İŞBİRLİĞİ](https://detaygazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2023/03/mudanya-belediyesinden-akademik-odalarla-depreme-karsi-isbirligi.jpg)
![](https://www.gazeteabc.com/images/haberler/2023/03/mudanya-belediyesi-nden-akademik-odalarla-depreme-karsi-isbirligi-8480_1.jpg)
KENTSEL TASARIM MÜDÜRLÜĞÜ KURULACAK
Başkan Hayri Türkyılmaz, bu süreçte akademik odalarla da işbirliği içinde olmak istediklerine vurgu yaparak, “Kurulacak Kentsel Tasarım Müdürlüğü ile sağlıklı kentleşme için hızla hareket edeceğiz. Mevcut yapılar için de Yapı Kontrol Müdürlüğümüz vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gözlemsel inceleme yapıyor ve eğer bir sorun varsa gerekli yasal süreci hemen başlatıyor” diye konuştu. Oda temsilcileri de Mudanya’nın tarihi ve kültürel dokusuna dikkat çekerek, yapılacak çalışmalarda her türlü desteği vereceklerini ve işbirliği içinde olacaklarını kaydetti.
MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU