Karadere, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şimdi doktorumun yanındayım. Raporum tertemiz çıktı. Çok mutluyum gerçekten aylardır stres içerisindeydim, doktoruma çok teşekkür ederim.” Nagihan Karadere, kendisine dualarını esirgemeyen sevenlerine teşekkürlerini iletti.Bu sevindirici haber, Nagihan Karadere’nin hayranlarını mutlu etti. Altı ay sonra tekrar kontrolü olacak olan Nagihan Karadere’nin sağlık durumunun iyi olduğu ve kanseri yendiği belirtiti.